четверг, 6 октября 2011 г.

Ülesanne VI

Facebook it is !
Mis on Facebook ?

Facebook on sotsiaalne võrgustik, mis on mõeldud selleks, et ühendada omavahel sõpru, tuttavaid ja pereliikmeid. Praeguseks on see suurim sots.võrgustik, mille autor on MySpace looja. Facebook asustati 2004 aastal Mark Zuckerberg´i poolt ja tema algne nimi oli "thefacebook".
On olemas ka film selle võrgustiku loomisest. Selle nimi on The social network.



Praegu võib Facebookiga liituda igaüks, luues endale isikupärase profiili koos fotode ja videotega. Facebooki põhilisteks osadeks on : profiil, sõbrad, võrgustikud ja postkast. Lisaks on olemas ka erinevad rakendused (applications). Facebooki kasutaja avalehel jookseb üks põhilistest kasutajaliidese eripäradest : reaalajas uuenev infovoog. Eriliseks teeb Facebook`i see, et kasutajalt saavad seinalt seinale kirjutada ning lugeda teiste postitusi ning erinevalt tesitest taolistest võrgustikest pakub Facebook erinevate mängude mängimise ja testide tegemise võimalust. Facebookis tekib ka tihtipeale tehnilisi uuendusi.


Üks huvitav artikkel Facebook´i kohta :

Maailma populaarseimat sotsiaalvõrgustikku on viimasel ajal rünnatud ja õrritatud just privaatsuse küsimustesse lodeva suhtumise pärast. Viimaks võeti vaevaks anda oma 750 miljonile kasutajale selge ja lihtne võimalus oma privaatsussätteid kiirelt kehtestada ning muuta.

Kui seni kehtis kord, et iga su sõber võis sind mõne peopildiga seostada ehk tag'ida, siis nüüd tuleb sul selle tag'i laivi minemine ise kinnitada. Nii et välistub võimalus, et peole järgneval hommikul avastad õõvastusega, kuidas sõbrad ja töökaaslased läinudöiseid fotoülesvõtteid su kentsakatest ja piinlikest tegevustest agaralt kommenteerivad ning nende üle irvitavad. Teisisõnu üritab Facebook nõnda vähendada iga kolmandat noort kimbutavat küberpiinlikkust, vahendab Reuters.

Lisaks lubab Facebook täna ilmuvas menüüs iga foto või teate jaoks, mis oma seinale postitate, valida konkreetse publiku. Laete üles foto enda koduloomast, näeb seda teie soovil ja seadmisel vaid teie perekond. Uuest tootest tehtud pildi saate aga kõigile töökaaslastele ilmsiks teha, jättes oma õe ja vanemad sellest spämmist priiks jne.


3 põhjust, miks inimesed ei suuda Facebookist lahkuda


Mitmed Facebooki kasutajad on otsustanud oma konto kustutada. Või õigemini… deaktiveerida. Mõni ütleb, et on väsinud Facebookist, teine ütleb, et see võtab liiga palju aega, kolmas teeb seda lihtsalt protestiks ja tähelepanu tõmbamiseks. Seda peamiselt järgneval kolmel põhjusel:
Inimesed kasutavad Facebooki, kuna nende sõbrad seda teevad

Facebooki põhifunktsioon on anda inimestele võimaluse suhelda oma sõpradega virtuaalsel teel. Kui su sõpru seal ei ole, ei ole sul ka kellegagi suhelda. Samas on jube jama olla ainuke inimene sõpruskonnast, kes jääb suhtlusest välja – meil kõigile on ju sotsiaalne elu oluline.
Meie ego ei luba Facebooki maha jätta

Jagame Facebooki kaudu infot, mis meile on oluline ja mida arvame, et ka sõpradele võib meeldida. Räägime oma elust, jagame oma pilte, väljendame oma arvamust – seda kõike sellepärast, et arvame, et meie sõpradele läheb see korda. Ja lähebki. Kuid olen veendunud, et ka meile endile läheb see korda, kui saame ennast maailmaga jagada ja saada sellele positiivset tagasisidet.
See on hiiglama hea meelelahutus!

Kui palju sa päevas Facebooki peale kulutad? Eestlaste kohta ei oska täpselt öelda, aga USAs kulutavad inimesed Facebooki peale juba palju rohkem aega kui näiteks Google’i ja Yahoo peale. Ja see aeg, mis seal kulutatakse, pikeneb kogu aeg. Miks see nii on?

Arvan, et peale selle, et saab inimestega suhelda, on Facebook lihtsalt äärmiselt heaks meelelahutusallikaks. Kõikvõimalikud aplikatsioonid, mängud, videod, auhinnamängud jne – viise huvitavalt meelt lahutada on küll ja küll. Pole siis ime, et ka töö ajal inimesed igavusest ennast Facebooki unustavad.

Mul on üksikud tuttavad, kes on otsustanud Facebookiga lõpparved teha. Nad kõik tegid seda ja nad kõik on nüüd tagasi.

Комментариев нет:

Отправить комментарий